TELEFON

Opis

Times Square na nowojorskim Manhattanie. Zatłoczoną ulicą idzie Stuart Shepard (Colin Farrell). Jest cenionym w swojej branży specjalistą do spraw reklamy. W pobliskiej budce dzwoni telefon. Stuart odruchowo odbiera go. Nie wie, że to początek kilkugodzinnego koszmaru, w którym stawką jest jego życie.
Już na początku rozmowy sprawa zostaje jasno postawiona: "jeśli odłożysz słuchawkę, jesteś trupem" - mówi tajemniczy głos w słuchawce (Kiefer Sutherland) i na poparcie swoich słów strzela do przypadkowego przechodnia. Mężczyzna ginie na miejscu. Wkrótce budkę otacza policja, przekonana, że to Stuart jest zabójcą. Tymczasem ten prawdziwy, który zaskakująco dużo wie o życiu Sheparda stawia ultimatum: chce, by Stuart publicznie przyznał się do tego, że oszukuje klientów i zdradza żonę Kelly (Radha Mitchell). W przeciwnym razie będzie zabijał kolejnych przechodniów. Na miejscu zjawia się zarówno Kelly, jak i klientka Stuarta, początkująca aktorka Pamela McFadden (Katie Holmes), z którą od pewnego czasu flirtował. Kapitan Ramey (Forest Whitaker) zaczyna domyślać się, o co chodzi i stara się pomóc Stuartowi.

JOEL SCHUMACHER słynie z realizacji kasowych, trzymających w napięciu filmów. Jest twórcą m.in. "Upadku", "Linii życia", "8 mm", "Czasu zabijania", "Klienta" i dwóch filmów o przygodach Batmana ("Batman Forever" oraz "Batman i Robin"). Akcja "Telefonu" toczy się na nowojorskim Manhattanie, ale większość zdjęć nakręcono w śródmieściu Los Angeles. W postać głównego bohatera wcielił się Colin Farrell. W "Telefonie" partneruje mu m.in. Kiefer Sutherland ("Linia życia", "Czas zabijania", serial "Przez 24 godziny"), Forest Whitaker (aktor w "Gra pozorów", "Ghost Dog: Droga samuraja" oraz reżyser "Czekając na miłość" i "Ulotna nadzieja") oraz Katie Holmes ("Cudowni chłopcy", "Porzucona").

Colin Farrell

Colin Farrell Ma opinię rozrabiaki i kobieciarza. W 2003 roku magazyn People umieścił jego nazwisko na liście 50 najpiękniejszych ludzi na świecie. więcej

Forest Whitaker

Forest Whitaker Był gwiazdą footballu, miał zostać klasycznym tenorem a wybrał aktorstwo. więcej